Regulamin i kontakt


O autorach bloga:

Blog stworzony jest przez geologa z wykształcenia i zamiłowania, praktyka, nie teoretyka! :) , absolwenta Uniwersytetu Wrocławskiego i jego żonę, która pomimo, że nie zna się na skałach i generalnie nie lubi grzebać w ziemi (za wyjątkiem poszukiwań kryształów górskich) wspomaga swojego męża w jego dziwnej i nietuzinkowej pasji.

Misja bloga:

Niniejszy blog ma za zadanie przybliżyć czytelnika do uświadomienia sobie, że geologia i związane z nią górnictwo otaczają nas w każdym aspekcie życia. W domu, na wycieczce, w kuchni, czy w aucie... a do tego mogą być interesujące! dla zwykłego człowieka. Geologia i górnictwo są wszędzie, a wydobycie kopalin zarówno zmienia, dewastuje jak i wzbogaca środowisko, oraz naszą wiedzę o świecie. Cokolwiek mówią media i ludzie prawda nigdy nie leży tylko po jednej stronie - "kij zawsze ma dwa końce", a czasami nawet trzy. Blog pokazuje również że geologia, a w zasadzie jej najnowsza odmiana zwana goturystyką jest ciekawą formą edukacji i rekreacji ruchowej zarazem, zarówno dla początkujących, jak i wytrawnych turystów.

Mottem geologów jest łacińska sentencja "mente et malleo" co oznacza że geolodzy działają "myślą i młotkiem". Geologia to dziedzina nauki łącząca w sobie ogrom wiedzy teoretycznej wypracowanej przez geologów, fizyków, chemików, biologów, meteorologów i naukowców z innych dziedzin nauki, z czystą praktyką przejawiającą się w badaniach terenowych, wydobywaniu kopalin, czy ochronie środowiska.

Ochrona praw autorskich:

Blog bazuje na materiałach własnych (zdjęciach, rysunkach, obserwacjach, pomiarach, etc.), cytatach oraz materiałach dostępnych w internecie na zasadzie "open source". Aby uszanować prawa autorskie materiałów obcych wykorzystywanych na blogu podawane są informacje o ich źródle i autorze. Jeśli prezentowane materiały są objęte indywidualnymi prawami autorskimi wychodzącymi poza "prawo cytatu" posiadamy zgodę autorów na ich publikację. Staramy się wykorzystywać jak najwięcej materiałów dostępnych poprzez internet, oraz takich, które w jasny sposób podsumowują pewien stan wiedzy o danym zagadnieniu, niekoniecznie pionierskich. Ma to na celu ułatwienie czytelnikowi łatwe zagłębienie się w literaturę, bez konieczności posiadania szczegółowej wiedzy geologicznej.


Pełne prawa do własnych zdjęć i treści publikowanych na niniejszym blogu posiada ich autor. Kopiowanie i rozpowszechnianie zdjęcia/zdjęć i innych publikowanych tu własnych treści bez zgody ich autora jest zabronione, zgodnie z ustawą: Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. z 2006 r. Nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Treści obce prezentowane na tym blogu posiadają własne indywidualne prawa autorskie w ramach ww. ustawy. 

Rozdział 14, artykuł 115, punkt 1 ww. ustawy:

"Kto przywłaszcza sobie autorstwo albo wprowadza w błąd co do autorstwa całości lub części cudzego utworu albo artystycznego wykonania, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 3." 

Blog jest projektem niekomercyjnym i nie służy do sprzedaży zawartych tu informacji i zdjęć. Zawsze jednak możesz użyć cytatu na zasadach określonych przez "prawo cytatu", rób to jednak rzetelnie !
Kontakt drogą elektroniczną: 500mm(małpa)wp.pl

Jeśli jesteś zainteresowany zakupem jakiegokolwiek prezentowanego tutaj zdjęcia zajrzyj na stronę studio500mm.blogspot.com

 


Komentarze